روش صحیح تزریق ترنبولون استات و سایر استروئیدها

روش صحیح تزریق ترنبولون استات و سایر استروئیدها

ترنبولون استات نیمه عمری سه روزه دارد، در نتیجه باید حداقل روزدرمیان تزریق شود تا تأثیرات مطلوب خود و بهترین نتیجه را داشته باشد.

تزریق صحیح استروئیدها علاوه بر عملکرد عمومی ورزشی، بر سلامت ورزشکار نیز تأثیر دارد. تزریق استروئیدهای تزریقی همیشه با ریسک درد و سوزش در محل تزریق همراه است و علت اصلی اش تجربه و مهارت اندک شخص است. در نتیجه حین تزریق باید هوشیار و بااحتیاط رفتار کنیم و بهترین محل های تزریق را بشناسیم. نظرها و توصیه های زیادی از مصرف کنندگان استروئید در هر سطحی به گوش می رسد. پرسش این جاست که کدام درست است. می توانید از اطلاعات کاملی که در این مطلب آمده استفاده کنید. لطفاً به یاد داشته باشید که اگر نمی خواهید به خودتان تزریق کنید یا پیش از این به خود تزریقی نداشته اید، بهتر است با متخصص مشورت کنید. در هر صورت احتیاط از پشیمانی بهتر است.

پس از رسیدن به سطحی که در دوره خود تنها به مصرف استروئیدهای خوراکی بسنده نکنید، تزریق استروئید به خود می تواند استرس زا باشد. برخی افراد حتی سراغ مصرف استروئیدهای تزریقی نمی روند زیرا تحمل بار روانی سوزن زدن به بدن خود را ندارند. پیشنهاد می کنیم از یک دوست یا هم باشگاهی یا شخص نزدیکی مانند همسر کمک بگیرید تا حین تزریق کمک تان کند. حتی این شخص می تواند تا زمانی که به تزریقِ راحت به خود عادت کنید، استروئیدها را به شما تزریق کند. عادت به تزریق به خود نیازمند زمان و حوصله است. اگر مراحل بعدی را که باجزئیات بیان کردیم دنبال کنید، در کوتاه ترین زمان عادت خواهید کرد و باتجربه خواهید شد.

بیشتر بخوانید  تمامی استروئید های آنابولیک بسیار سمی و خطرناک اند

روش صحیح تزریق استروئیدها

هرگونه تزریقی با آماده سازی ابتدایی سرنگ و استروئید آغاز می شود. ترنبولون استات و انواع مشتقات اِستِر (ester) تستسترون، محلول هایی برپایه روغن هستند و برای جذب بهتر در بدن و تسهیل فرآیند مقدماتی طراحی شده اند. برخی متخصصان می گویند که بهتر است پیش از تزریق، بطری یا ویال استروئید را بین کف دو دست گرم کنیم. برای انتقال استروئید به سرنگ، باید ابتدا درپوس سرنگ را باز کنید. بسیاری از ورزشکاران باسابقه، استروئید تزریقی را بدون سرسوزن از بطری خارج می کنند که سریع تر و کارآمدتر است.

پیش از تزریق ترنبولون استات یا هر استروئید دیگری، ابتدا باید محل تزریق را با پنبه آغشته به الکل ضدعفونی کنید. پس از واردشدن محلول استروئید به داخل سرنگ باید با بالاگرفتن سرنگ و فشردن آن، همه حباب های هوای قابل مشاهده را خارج کنید. تزریق استروئید باید آهسته و پیوسته باشد، یعنی از حرکت های سریع، وقفه یا حرکت های ناگهانی پرهیز شود. برخی متخصصان توصیه می کنند که پس از تزریق، محل تزریق با پنبه آغشته به الکل تمیز شود. این کار باعث افزایش سرعت بهبود در محل می شود.

ترنبولون انانتات یکی از استرهای طولانی تر ترنبولون است که سرعت جذب آهسته تر و نیمه عمر ده تا دوازده روز دارد.

ترنبولون استات نیمه عمری سه روزه دارد، در نتیجه باید حداقل روزدرمیان تزریق شود تا تأثیرات مطلوب خود و بهترین نتیجه را داشته باشد. افراد علاقه مند به شرکت در رقابت های بدن سازی، پاورلیفتینگ یا مسابقاتی که استفاده از داروها در آن ها آزمایش می شود، باید توجه کنند که طول مدت شناسایی ترنبولون استات در آزمایش ها بین چهار تا پنج ماه است.

بیشتر بخوانید  ناندرولون (ناندرولون دکانوات)

مقدار تزریق (دوز، برنامه هفتگی)

ترنبولون انانتات – ۲۰۰ میلی گرم دوبار در هفته (۴۰۰ میلی گرم در هفته)

ترنبولون استات – ۱۰۰ میلی گرم روزدرمیان (۴۰۰ میلی گرم در هفته)

ابزارهای لازم برای تزریق ترنبولون استات

سرنگ هایی که برای تزریق استروئیدهای آنابولیک استفاده می شوند، براساس سلیقه شخصی هستند. متداول ترین سرنگ برای تزریق استروئیدها سرنگ ۱ اینچی ۳ سی سی گیج ۲۱ است. نوع دیگر، سرنگ ½۱ گیج ۲۳ یا ۲۴ است.

موارد اصلی و مهم برای تزریق:

  • سرنگ ۲ الی ۵ میلی لیتری،
  • پنبه الکلی،
  • الکل با غلظت استاندارد،
  • آب اکسیژنه (در صورت لزوم)،
  • بازکن آمپول شیشه ای (اختیاری)

سرنگ در داروخانه های محلی موجود است و بدون نسخه قابل خرید است. پیشنهاد می شود که از سرنگ حداکثر ۵ میلی لیتری استفاده کنید اما ضروری نیست. سرسوزن های باریک تر به شخص اجازه می دهند تا استروئید را با حداقل درد تزریق کند. گاهی درد مربوط به تزریق های مکرر در یک نقطه است. بنابراین بهتر است محل تزریق را تغییر دهید. باسن، ناحیه بالای ران و شانه از بهترین محل های تزریق هستند. همیشه مطمئن شوید که عضله حین تزریق در حال استراحت است. تزریق به عضله منقبض شده باعث می شود که محتویات آمپول سخت تر به پوست نفوذ کنند. تا چند دقیقه پس از تزریق، محل تزریق را با انگشتان ماساژ دهید تا تجمع محلول کاهش یابد و محلول بتواند به اعماق بافت برسد. بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان همیشه آنتی بیوتیک همراه دارند تا در موارد نادر عفونی شدن محل تزریق، از آن ها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید  کلسترول خون بالا و گرفتگی عروق

دیدگاه‌ خود را بنویسید