سوستانون

سوستانون

سوستانون یک ترکیب تستوسترونی چهارقسمتی متشکل از تستوسترون پروپیونات، تستوسترون فنیل پروپیونات، تستوسترون ایزوکاپروات و تستوسترون دکانوات است. استرهای پروپیونات و فنیل‏پروپیونات از طریق این ترکیب، استرهای کوتاه را تشکیل می‏دهند که به سرعت فوائد تستوسترون را بروز می دهند. در حالی که استر دکانوات که استری خیلی بزرگ است اثر طولانی ‏مدت دارد ؛ استر ایزوکاپروات نقشی مابین این دو دارد. البته برای به وجود آوردن سوستانون ۲۵۰، تنها متصل شدن این استرها کافی نیست، بلکه باید به شیوه ای دقیق به هم متصل شوند، در غیر این صورت ترکیبی که به وجود می‏آورند سوستانون ۲۵۰ نیست.

فرمول دقیق سوستانون به صورت زیر است:

• ۳۰ میلی‏گرم/میلی‏ لیتر تستوسترون پروپیونات

• ۶۰ میلی‏گرم/میلی‏ لیتر تستوسترون فنیل پروپیونات

• ۶۰ میلی‏گرم/میلی ‏لیتر تستوسترون ایزوکاپروات

• ۱۰۰ میلی‏گرم/میلی‏ لیتر تستوسترون دکانوات

افزایش سنتز پروتئین، حفظ و نگهداری نیتروژن و IGF-1 همگی فاکتورهای مهمی هستند، اما سوستانون دلسردتان نمی‏کند. از طریق مصرف آن، تعداد گلبول‏های قرمز خون افزایش می‏یابد و از آن جایی که گلبول‏های قرمز حامل اکسیژن در خون هستند، در نتیجه اکسیژن‏ رسانی افزایش می یابد. سپس بازداری گلوکوکورتیکوئیدی را خواهیم داشت؛ به عبارت ساده ‏تر،  کاهش هورمون‏های استرس را شاهد خواهیم بود. این هورمون‏های نامطبوع که کورتیزول معروف‏ترین آنهاست از بسیاری جهات مخالف هورمون‏های آنابولیک هستند زیرا بافت عضله را از بین می‏برند و افزایش چربی را ارتقا می‏دهند. سوستانون باعث بازدارندگی چنین هورمون‏هایی می‏شود.

سوستانون ۲۵۰ که مانند تمامی ترکیبات تستوسترون تمایل شدیدی به آروماتیزه شدن دارد می‏تواند منجر به عوارض جانبی استروژنی شود. همچنین در نتیجه فعالیت آندروژنی شدید، نمی‏توان این استروئید را به زنان توصیه کرد زیرا باعث بروز صفات مردانه در زنان می شود. مطمئنا زنان به تستوسترون نیاز دارند و ممکن است از کمبود آن رنج ببرند، اما اگر به اثرات درمانی آن نیاز باشد، یک ترکیب تک‏ استری توصیه می‏شود زیرا کنترل آن ساده ‏تر است.

بیشتر بخوانید  شکل شیمیایی استروئیدها و زیر مجموعه هر کدام از آنها

مزایای عملکردی سوستانون:

• حجم ‏دهی:

با مکمل و استفاده از کالری‏ های کافی می توانید حجم عضلانی خالص بدون چربی بیشتری به دست بیاورید و در عین حال قدرت خود را افزایش دهید. همچنین با توجه به خاصیت افزایش ‏متابولیکِ تستوسترون می‏توانید این کار را با انباشتگی چربی کمتری در بدنتان انجام دهید که معمولا در مراحل افزایش حجم مشاهده می‏شود.

• کات کردن:

هنگامی که دوره کات کردن می‏رسد، بسیاری از افراد به استروئیدهایی غیر از سوستانون یا هر ترکیب تستوسترونی دیگر فکر می‏کنند، اما مصرف تستوسترون می‏تواند برای یک برنامه موفقیت‏آمیز، حیاتی باشد. در هنگام استفاده، خواهید دید که در عین محدود کردن کالری ، بیشترین عضله خالصِ بدون چربی را حفظ می کنید که بسیار مهم است. هنگامی که رژیم می‏گیریم، برای اینکه چربی‏‏سوزی داشته باشیم می‏بایست کالری‏ بیشتری نسبت به کالری مصرفیمان بسوزانیم. در نتیجه، بافت بدون چربی غالبا از بین می‏رود، اما سوستانون از آن محافظت می‏کند و هرچه چربی بیشتری می‏سوزانید عضله خالص بیشتری را هم حفظ می‏کنید. همراهی این خاصیت، با خاصیتِ افزایش متابولیک می‏تواند شما را تبدیل به یک ماشین چربی‏سوزی کند.

• تقویت کلی:

صرف‏نظر از هدف استفاده، افزایش حجم، کات کردن یا صرفا تقویت عملکرد ورزشی، در خواهید یافت که سوستانون یکی از سازگارترین ترکیبات استروئیدی بر روی زمین است. صرف‏نظر از هدف استفاده، پایداری عضلانی مصرف‏ کننده به همراه سرعت کلی ریکاوری افزایش پیدا می‏کند و همین دو موضوع به تنهایی باعث می‏شود که این استروئید ارزش بررسی کردن را داشته باشد. هنگامی که به تمامی این مزایا و چگونگی تاثیر عملکردی تستوسترون بر روی بدن در هر روز مصرف نگاه می‏کنیم، در می‏یابیم که مزایای سوستانون ۲۵۰ حقیقتا گسترده هستند.

بیشتر بخوانید  کلسترول خون بالا و گرفتگی عروق

عوارض جانبی سوستانون:

به عوارض جانبی سوستانون توجه کنید:

• اگر فشار خون بالایی دارید نباید از آن استفاده کنید.

• اگر کلسترول بالایی دارید نباید از آن استفاده کنید.

• اگر از بزرگ شدن پروستات رنج می‏برید نباید از آن استفاده کنید.

• اگر یک شخص مذکر بزرگسال و سالم نیستید نباید از آن استفاده کنید.

مشخصات سوستانون

• دوز موثر (مردان): ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‏گرم در هفته

• دوز موثر (زنان): توصیه نمی‏شود

• عمر فعال: تا سه هفته

دیدگاه‌ خود را بنویسید