چربی سوز چیست؟ مکانیسم اثر آن چگونه است؟ مضرات آن چیست؟

چربی سوز ها گروهی از دارو ها و یا مکمل ها هستند که مدعی هستند وزن شما را در کوتاه ترین زمان ممکن کاسته و به شما برای رسیدن به وزن دلخواه کمک مینمایند.
مواد تشکیل دهنه چربی سوز ها بر سه اساس ساخته میشوند:
اول چربی سوز هایی که به مغز فرمان سیر بودن را القا نموده و یا از ارسال سینگناه های گرسنگی به مغز میکاهند، همانطوری که مشاهده شد هدف این دسته از دارو هادست کاری هورمونی بدن انسان است. این دسته از دارو ها عامل اصلی بیماری های قلبی عروقی و عصبی اند که در ادامه اشاره میگردد.
دوم چربی سوز هایی که از جذب چربی جلوگیری مینمایند. این نوع دارو ها غلافی محافظ بر روی چربی غذای وارد شده کشیده و مانع جذب آن میگردد. این نوع دارو ها سبب ناراحتی های معده، اسهال و در نهایت به سرطان های دستگاه گوارشی منجر میگردد.
سوم چربی سوز هایی که با عث بالا رفتن سوخت و ساز یا متابولیسم بدن میگردد. عضو اصلی این دسته کافین میباشد، از عوارض این دسته میتوان به: بی قراری، بد خوابی یا بی خوابی، فشار خون بالا، متغیر بودن خلق و خو (ساعتی غمگین ساعتی شاد! ساعت دیگر پر انرژی و ساعس دیگر بیحال بودن) و مرگ ناگهانی اشاره نمود.
دسته بعدی هم با افزایش ادرار!!! ادعای چربی سوز بودن دارند که از عوارض آن میتوان به بی آبی بدن، خشکی پوست و .. اشاره نمود.
در پایان قابل ذکر است که در طبیعت مواد چربی سوزی موجود است که بسیار اثر گزار تر با اثری مادگار تر و نه تنتها بی خطر بله برای بدن مفیدند.
در مقالات بعد چربی سوز های طبیعی را معرفی خواهیم نمود.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

[button color=”red” size=”small” link=”http://” icon=”” target=”false”]نکته[/button]

سوالات خود را در بخش مربوط به خود مطرح نمایید.
استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع ممنوع است.
کلیه مطالب سایت تنها جنبه اطلاع رسانی داشته و شما را از مراجعه به پزشک و یا مربی متخصص بی نیاز نمی‌سازد.
استفاده از استروئیدها = مرگ ناگهانی، بیماری های کلیوی، کبدی، قلبی و به هم ریختن بالانس تمامی هورمون های بدن شما.

دیدگاهتان را بنویسید